Шаги замість копійок

Відповісти
Don M
Сотник
Повідомлень: 464
З нами з: 11 березня 2023, 18:14
Країна: Південна Америка
Рейтинг: 200
Дякував (ла): 678 разів
Подякували: 997 разів

Шаги замість копійок

Повідомлення Don M »

НБУ планує замінити копійки шагами.
Інформації в неті багато. Але, можливо, хтось ще не чув цю новину.
u_riy
Поручик
Повідомлень: 230
З нами з: 11 березня 2023, 14:38
Країна: Україна
Рейтинг: 200
Дякував (ла): 690 разів
Подякували: 401 раз

Шаги замість копійок

Повідомлення u_riy »

Вітаю. Думаю що назву змінять вже в любому випадку, як пишуть - "назва "шаг" – давнього українського походження, вона вже використовувалася як на території України, так і в українській грошовій лічбі (з XVI-XVII ст.ст.). Це унікальне найменування монети, яке не знають інші лінгвокультури... У часи Української революції 1917–1921 років у реальний грошовий обіг були введені грошові знаки з назвою “шаг”, що було закріплено на законодавчому рівні. Тому вiдродження такої практики обґрунтоване iсторичною та мовною традицiєю України". Тільки це тепер потрібно буде випускать нові номінали копійок-шагів, старі поступово виводити з обороту, а це все кошти і вважаю, що не маленьки кошти, тому це питання, як на мене, в цей час дуже спірне, це можна прийняти, так, але всі питання вводу та випуску нової грошової одиниці перенести вже на момент нашої Перемоги.
Дивіться всі мої лоти. Дуже багато лотів РІ.
Аватар користувача
Батька Піночет
Поручик
Повідомлень: 177
З нами з: 12 березня 2023, 16:57
Країна: Україна
Рейтинг: 200
Дякував (ла): 541 раз
Подякували: 374 рази

Шаги замість копійок

Повідомлення Батька Піночет »

На мій погляд, маючи в обігу всього два номінала монеток і доволі високі темпи інфляції, цей захід - абсолютно не доречний, авантюра. Це потрібно було робити в 1996 році, були вже навіть відчеканені пробники шагів. Але обрали президентом комуняк кравчука, кучму і... щоб не розізлити старшу "сестричку", проект шагів був благополучно закопаний поглибше...
Це називається - Пізно всрались, панове...
Той, хто шукає скарби, інколи їх знаходить. Хто не шукає - не знаходить їх ніколи!
Аватар користувача
-Oberst-
Поручик
Повідомлень: 241
З нами з: 18 березня 2023, 09:52
Країна: Україна
Рейтинг: 200
Дякував (ла): 41 раз
Подякували: 273 рази

Шаги замість копійок

Повідомлення -Oberst- »

А в нас така доля народна (скоріше ментальність мабуть) робити все "вчасно" і по "можливостям". І наслідки цього будемо відчувати ще дуже довго. А тим паче зараз ніхто їм не указ - задумали і зроблять під соусом дерусифікації. І ціль ми всі знаємо яка, однозначно не благо народу. Бо бідний буде біднішати (хто ж буде оплачувати цей бенкет, точно не VIPи), а багатий багатіти. Тому сумно від безпорадності, шкода країну і людей.
Мої лоти на форумі (періодично поповнюю новинками, переглядайте час від часу щоб не пропускати): https://колекціонери.укр/search.php?aut ... =firstpost
Аватар користувача
ostrjanskij
Хорунжий
Повідомлень: 27
З нами з: 07 квітня 2023, 13:07
Країна: Україна
Дякував (ла): 73 рази
Подякували: 46 разів

Шаги замість копійок

Повідомлення ostrjanskij »

Батька Піночет писав: 03 вересня 2024, 11:02 На мій погляд, маючи в обігу всього два номінала монеток і доволі високі темпи інфляції, цей захід - абсолютно не доречний, авантюра. Це потрібно було робити в 1996 році, були вже навіть відчеканені пробники шагів. Але обрали президентом комуняк кравчука, кучму і... щоб не розізлити старшу "сестричку", проект шагів був благополучно закопаний поглибше...
Це називається - Пізно всрались, панове...
згодний на всі 100
Монета - це історія, викарбувана в металі
Don M
Сотник
Повідомлень: 464
З нами з: 11 березня 2023, 18:14
Країна: Південна Америка
Рейтинг: 200
Дякував (ла): 678 разів
Подякували: 997 разів

Шаги замість копійок

Повідомлення Don M »

Голова НБУ А. Пишний повідомив, що у 2025 році може бути викарбовано близько 20 млн. монет номіналом 50 шагів, а жодних додаткових витрат з державного бюджету не буде. Карбування шагів і вилучення копійок відбуватиметься поступово, вони перебуватимуть у обігу паралельно кілька років. Тож жодних хвилювань щодо їх обміну у населення не виникне.
Відповісти

Повернутись до “Новини форума”